Delta Finans

VIOP nedir avantajları nelerdir?

VIOP nedir avantajları nelerdir?

Bildiğiniz gibi  VIOP, vadeli işlem ve opsiyon piyasası olarak bilinmektedir. Bir çok yatırımcı çok fazla avantaj durumuna sahipken çok fazlada risk durumuna sahip olabilmektedir. Herhangi bir yatırımcı piyasa içerisinde bir çok beklentiye girse de umduğu piyasa durumunun ortaya çıkma zamanı bazen uzun sürebilmektedir. İstediği ortam yakaladığında bu işlemi gerçekleştirme imkanı olursa farklı bir yatırımcı içinde riskler ve dezavantajlar meydana çıkabilmektedir. 

VIOP bazı kullanıcılar için çok fazla avantaj içerirken bazı kullanıcılar içinde de avantaj içerebilmektedir. Bu tarz benzeri soruların cevapları risk toleransı ve yatırımcıların profil ile alakalı olabilmektedir sonuç olarak VIOP organize bir piyasa içerisinde meydana gelir ve bütün borsalar gibi sermaye piyasaları kanunlarına göre faaliyet göstermektedir.

VIOP Avantajların Nelerdir?

Şeffaf türev bir piyasaya sahip olan VIOP, genel olarak İstanbul bünyesinde faaliyet gösteren ve sermaye piyasası kanunlarına göre hukuksal ilerleme kaydeden bir sistemdir.


VIOP sisteminin en önemli avantajlarından bir tanesi ise fiyatlarının genel olarak hem düşüş bölümüne hem de yükseliş bölümüne yatırım yapabiliyor olmanızdır. Yani iki yönlü bir piyasaya sahip olan VIOP değer kaybederken de size para kazandırabilmektedir.

Vogue aynı borsa gibi kaldıraçlı bir piyasa sistemine sahiptir. Spot piyasa içerisinde küçük teminatlar ile birlikte büyük yatırımlar yapılabilecek bir alana sahiptir. Kaldıraç oranları ise bünyesinde bulunan ürünlerden, diğer ürünlere göre farklılık gösterebilmektedir. Fakat unutulmaması gereken en önemli nokta, kaldıraç sistemi içerisinde ne kadar fazla kar para kazanabileceğiniz gibi hızlı şekilde parada kaybedebilmenizdir.

VOIP piyasası içerisinde birbirinden farklı özellikler barındıran finans piyasaları mevcuttur. Çok popüler varlıklar da işlem görebilmektedir. Yatırımcılar aynı piyasada bulunmalarına rağmen farklı işlem platformları üzerinden, hisse, döviz, fon, endeks, faiz, kıymetli madenler de dahil olmak üzere çok fazla çeşit alanda yatırım yapabilmektedirler.

VOIP kullanan yatırımcılar yatırım yapmak istediklerinde, Spot piyasasında bulunan hisse, faiz, döviz gibi riskleri istediği gibi yönetebilir, piyasalar arasında oluşan minimal fiyat farklılıklarından hızlı şekilde faydalana bilmektedir. 

VOIP içerisinde istisna aracı kurumlar tarafından sunabilmekte demo hesaplar ile de işlem denemeleri hızlı şekilde yapılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Cengiz dedi ki:

    VİOP’ta her an kazanabilirsiniz ya da kaybedebilirsiniz. Yatırdığınız miktarın on katı kadar işlem yapabilirsiniz. Bu nedenle oldukça heyecan verici bir piyasadır. Artılarını ve eksilerini inceleyerek işlem yapılabilir. Faydalı bilgiler için teşekkür ediyorum.

BİR YORUM YAZ