Delta Finans

Telegram Nedir? Telegram Ne İşe Yarar?

Telegram Nedir? Telegram Ne İşe Yarar?

Son yıllarda sıkça duymaya başladığımız telegram nedir ve telegram ne işe yarar? Telegram çoklu olarak destek sağlayan indirilebilir bir yazılım türüdür. Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulmuştur. Telegram nedir ve nasıl bir işlevi bulunuyor? Hem mobil hem de masaüstü sistemleri için uygun mudur? Uygulama hakkında pek çok soru işareti bulunmaktadır.

Telegram Rus programcı tarafından oluşturulmuş bir sistemdir. Bugün hem mobil hem de masaüstü sistemlerde kullanımı mevcuttur. 2013 yılında yayın hayatına başlamış olan bu sistem kullanıcılarının birbirleri arasında fotoğraf, metin mesajı, video, ses kaydı, 2 GB’a kadar dosya paylaşımı ve sticker paylaşımı yapabilmelerini sağlamaktadır. Telegram nedir? araştırılırken diğer taraftan da bu uygulama hızlı bir şekilde kullanılmaya başlandı.

Telegram Ne Zaman Kullanılmaya Başlandı?

4 Kasım 2014 yılında Telegram kurucularının aralarında konuştukları mesajı erişebilen kişilere büyük bir ödül verileceği belirtildi ve bununla ilgili bir yarışma düzenlendi. 2015 yılında ise bu yarışma bitti. Ancak yarışmanın büyük bir ödülü olmasına rağmen kazananı olmadı. Yani Telegram nedir ve güvenilir mi denildiğinde hiçbir partiye hatta hükümetler de dahil olmak üzere bugüne dek dışarıya veri paylaşımı oluşmamış bir sistem olarak bilinmektedir.

Telegram Nedir? Telegram Ücretli mi?

Telegram nedir ve bu platform ücretli mi pek çok kişi konu hakkında araştırma yapıyor. Telegram’ın özellikleri oldukça gelişmiştir ve bu özelliklere sahip olan uygulamanın kullanımı için Proxy desteği gerekmektedir. Bulut tabanlı mesajlaşma ağı olan uygulama telefon numarası ile kayıt oluşturulduğu takdirde kullanılmaktadır. İçeriklerin eşleştirilmesi gerekmektedir ve aynı zamanda istenilen irtibatlar da telefon numarası oluşturulmadan da Kullanıcı adı ile görüşme yapabilmek mümkün olacaktır.

Telegram nedir ve Telegram ücretli mi arayışı yapan pek çok kişi bu yazılım uygulaması sayesinde daha rahat ve güvenilir mesajlaşma ağı oluşturabilmektedir. Pek çok iş alanı içinde iyi bir ortamın oluşmasını sağlayan sistem kısa sürede pek çok kişi tarafından kullanılır hale geldi.

Telegram Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Telegram hayatımızı kolaylaştıran ve hem mobil hem de masaüstü cihazlarımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz Telegram özellikleri nelerdir? Araştırabilirsiniz. Daha verimli ve güvenli bir kullanım için kullandığınız bu uygulamanın özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Telegram nedir ve hangi özellikler ile hizmet veriyor? Pek çok kullanıcı bu soruyu soruyor ve araştırıyor.

Bulut tabanlı mesajlaşma ağı olan yazılım her platform için saniyeler geçmeden karşınızda açılmaktadır. İçerikler eşleştirilerek kullanılır. Telefon numarası kullanılarak kayıt işlemi gerçekleştirilir ve ancak irtibat kurmak için kullanıcı adı yeterli olmaktadır. İngilizce ismi ise “Scret chat” olarak bilinmektedir. Gizli sohbet imkanı sağlayan Telegram nedir? ve gizlilik açısından güvenilir midir?

Gizli mesajlaşma ve yazışmalarda, medya dosyalarını sunucusunda saklama sistemi ve günlüğü de tutulmamaktadır. Böylece Telegram uygulaması dahi sizin kime ve kaç adet mesaj gönderdiğinizin kaydını tutmuyor. Kendini imha edebilen bir mesajlaşma ağıdır. Gönderilen bir mesaj istenildiği takdirde belirlenen süre sonunda karşılıklı iki cihazdan da otomatik olarak silinebilmektedir. İçeriği sildiğinizde karşı taraftan da otomatik silinmesi halinde 3. taraflara iletişimin muhakkak engellenmesi sağlanır.

Telegram Nedir? Nasıl Kullanılır?

Ekran görüntüsü alındığında da karşıdaki kişiye iki kişinin de görebileceği şekilde uyarı bildirimi gönderilmektedir. Metin’in kesinlikle üç tarafları iletilmesini engeller. Masaüstü uygulamalarında Windows, Linox, Os X veya web sayfası üzerinden rahatlıkla kullanılmaktadır. Ayrıca Windows için taşınabilir bir sürümü bulunmaktadır. Masaüstü sürümleri gönder menüsünde seçeneğini ekleyerek kullanılabilmektedir.

Telegram nedir ve hızı nasıldır şeklinde endişe duymanız gerekmiyor. 2 GB’ı aşmayan tüm dosyalarınızı aynı anda paylaşan telegram dosya adedinde sınır bulunmuyor. Bilinmeyen numaraların mesaj atmasını önleyebileceğiniz bir sisteme sahip olan uygulama kişiye özel son bölümlerde kapatabilme imkanı sağlamaktadır.

Telegram nedir

Konum paylaşabilmek, hatalı yazılan mesajı sonradan düzenleyebilme imkanı da sağlıyor. Dağınık yapıda sunucuları bulunan Telegram nedir ve dünyanın hangi ülkelerindeki sunucularla veri paylaşımı ve eşleştirme gerçekleştiriyor. Ancak tamamen gizli olan bu program oldukça hızlıdır ve tüm veri paylaşımları eşleştirmeleri de oldukça hızlı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Ücretsiz ve reklamsız kullanım mümkündür. Telegram Android ve masaüstü uygulamaların temasını değiştirebilmektedir. Sesli arama özelliği bulunmaktadır. Telegram nedir denildiğinde bu uygulamanın kendi kendini imha edebilen bir özelliği olduğuna da değinmek gerekir. Ön tanımlı ayarlardan oluşturulan program aylara göre 6 ay boyunca kullanım yapılmazsa hesaptaki dosyalar silinir ve istenirse hesabını silme periyodu aylık değil yıllıkta düzenlenebilir. https://deltafinans.com/karanlik-mod-nasil-yapilir/ yazımızı okudnuz mu?

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ