Delta Finans

Kolay Para Biriktirmek için En Kolay Yöntemler

Kolay Para Biriktirmek için En Kolay Yöntemler

Çalışan, bir geliri olan herkes bir birikim yapmak istemektedir. Kolay para biriktirmek ile ilgili herkesin bir fikri vardır. Size paranızı kolaylıkla biriktireceğiniz, günlük hayatta uygulaması mümkün yöntemlerden bahsedeceğiz.

Kolay Para Biriktirmek için: Hedefler Belirleyin

Hedeflerinizi belirlerseniz para biriktirmek sizin için çok kolay olacak. Önce kendinize soru  sorun “ Hayalime ulaşabilmek için aylık ne kadar para biriktirmek istiyorum?” Bu sorunun cevabını kendinize verdikten sonra artık para biriktirmek için hedef rakamınız olacak.  Hedef miktar belirlemek size motivasyon sağlayacaktır. Bu hedef miktarı kendinize olan borcunuz gibi düşünün.

Önce Kendinize Olan Borcunuzu Ödeyin

Maaş günü geldiğinde önce para biriktirmek için hedeflediğiniz miktarı ayırın. Yani önce kendi borcunuzu ödeyin.

Sigara Kullanıyorsanız Bırakın

Sigara kullanımı bırakmak kolay olmayabilir. Ancak günümüzde birçok kanıtlanmış yöntem bulunmaktadır. Siz de sigarayı bırakabilirsiniz. Hem sağlığınız için de güzel bir adım atmış olacaksınız. Sigaraya bırakarak yıllık minumum 5.000 TL’yi biriktirebilirsiniz.

Tatillerinizi İyi Planlayın

Tatilinizi iyi planlayarak tasarruf etmeniz mümkündür. Tatil tarihinizi mutlaka aylar öncesinden belirleyin böylece uçak masrafınız düşecektir. Önceden belirlediğiniz uçak rezervasyonuna göre, otellerin erken rezervasyon indirimlerinden faydalanın.

Bozuk Paralarınızı Biriktirin

Her gün çantanızda, cebinizde ne kadar bozuk para varsa kumbaranıza atın. Bir gün ihtiyacınız olduğunda birikimlerinizden değil buradan harcama yapın.

Aylık Harcamalarınızı Not Edin

Harcamalarınızı not ederek, ay sonunda nerelere harcama yaptığınızı ve gereksiz harcamalarınızı inceleyin. Bir sonraki ay gereksiz bulduğunuz harcamaları yapmamaya özen gösterin.

Kredi Kartını Dikkatli Kullanın

Kredi kartının ödemesinin olacağını ve faizleri göz ardı etmeyin. Kredi kartını taksitli olarak kullanın. Aylık taksitlerini ödeyebileceğiniz harcamalar yapın.

Kolay Para Biriktirmek için: İndirimleri Takip Edin

Almak istediğiniz bir ürünün kampanyalarını takip edin. Örneğin yeni sezonda çıkan bir kıyafeti hemen almayın, indirimi bekleyin. Göreceksiniz kısa sürede indirim olacak ve siz %50 tasarruf edeceksiniz.

Yemeklerinizi Evde Yiyin

Dışarıda yemek yemek oldukça pahalı ve sağlıksız bir harcamadır. Aylık dışarıda yediğiniz yemek sayısını azaltarak hem sağlıklı kalırsınız, hem de masrafınız azalır. Bu yöntemler sayesinde kolay para biriktirme yollarını keşfedebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ