Delta Finans

Kısa Yoldan Zengin Olmak Kolay mı?

Kısa Yoldan Zengin Olmak Kolay mı?

Parası olmayan bir kişiye “neden paran yok” diye sorduğunuzda alacağınız cevap yaptığı hatalardan dolayı olduğunu söyleyecektir. Hayata karşı hata yapmadığınız sürece kısa yoldan zengin olmak yollarını daha çabuk çözeceksiniz. Aslında mesele hata yapmak değil hangi konularda hata yapma lüksünüzün olduğudur. Bir iş yaptınız ve olmadı birçok nedenlerden dolayı başarısız oldunuz. Bu hatalar sizin için ders niteliğinde ve tecrübe edinmenizi sağlayacaktır. İş dışında yaptığınız hatalar sizi fakirliğe götürebilir bunu aklınızdan sakın çıkartmayın.

Zengin Olmak Büyük Engelleri Beraberinde Getirebilir

Kısa yoldan zengin olmak için büyük engellerle uğraşmanız anlamına gelebilir. Hep para sıkıntısı yaşadıysanız, hayata eksilerle başladığınızı düşünüyorsanız bu dezavantajlardan olumsuzluklardan yakınmanız yerine kendinize hedefler belirleyerek öyle kurtulabilirsiniz. Burada önemli olan düşünce yapınızı değiştirmeniz olacaktır.

Hayata bakış acınız sizin zengin olmanızı etkileyecek en önemli faktörlerden birisidir.  Yaptığınız veya yapacağınız tüm eylemler sizin ilerideki pozisyonunuzu belirler. Bunun nedeni birçok kişi tarafından neden ve sonuç ilişkisine bağlanmaktadır. Bu engeller bazen çalışma arkadaşı bazen konum bazen ise kendiniz olabilir. Bu yüzden kendinize güvenin ve olmanız gerektiği yerde durun işinizi sevmeye yönelik hep bir çaba gösterin. Olumlu yönlerine bakmayı deneyin sizin için her şey daha kolay olacaktır.

Kısa Yoldan Zengin Olmak İçin Sevdiğiniz İşleri Yapın

Çalışmayı çok istersiniz ama hep engeller önünüze çıkarak bir türlü yapamazsınız. Bu nedenle çalışma hayatına bir türlü atılamazsınız. İş konusunda sürekli karasız kalmanız ne yapacağınız konusunda da sizi hep geri atar. Sevdiğiniz işi yapmıyor olmanız ya da yapamıyor olmanız sizin kararsız oluşunuzdan kaynaklanıyor olabilir. Siz ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar engelle karşılaşırsınız ama bunlardan yılmadan hedeflerinize ulaşmak için hep savaş vermeniz gerekir.

Çok çalışmak için sizi teşvik edecek şeyleri bulmanız gerekmektedir. Sevdiğiniz işi yapamıyorsanız işe duygularınızı katamazsınız makine gibi hareket etmeye ve yaratımcı özelliğinizi kullanamazsınız. Bu da çalışma hayatında hep hüsrana uğramanız demektir. Yaptığınız ve ya yapacağınız işi sevmeniz kısa yoldan zengin olmanın en önemli kuralıdır. İşinizi çok sevin, gurur duyun ve kendinize yakıştırın sonra her şey sizin istediğiniz gibi ilerleyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ