Delta Finans

Instagram Nasıl Karanlık Mod Yapılır?

Instagram Nasıl Karanlık Mod Yapılır?

Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram kullanıcılarına karanlık mod özelliğini sunmuştur. Bu yeni güncellemeden yararlanmak isteyen İOS ve Android kullanan kişiler arama motorlarında instagram nasıl karanlık mod yapılır? sorusunu sormaktadır. Instagram gece modu nasıl yapılır? Konularını araştırmaya başladılar. Instagram gece modu sayesinde, gözü yormadan kullanma imkanı elde edeceksiniz. Karanlık mod ile Instagram siyah bir özelliğe bürünmektedir. Android telefon kullanıcıları bu özellik ile güç tüketim tasarrufu da sağlanmaktadır. Instagram nasıl karanlık yapılır? IOS ve Android telefonlar için nereden uygulama indirilir? 

Instagram güncellemelerine bir yenisini daha ekledi. Canlı yayın gibi birçok özelliği olan sosyal medya uygulaması bu kez karanlık mod ile karşımıza çıkmıştır. Karanlık mod, uzun saatler ve gece saatlerinde gözleri yormaması ve telefonlardaki pil tüketimini en aza indirmek amacıyla hizmete sunulmuştur.

Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Android kullanıcıları için; Telefonunuzdan Google play store açtıktan sonra uygulamalarım ve oyunlarım menüsünden Instagram’ı secin. Sayfayı aşağıya doğru ilerlettiğinizde beta sürümüne katıl yazısı karşınıza çıkacak. Katıl yazısının üstüne tıklayarak çıkış yapın. 20 dakika kadar sonra tekrar aynı yere giriş yapın ve Instagram güncelle yazısına tıklayın ve güncellemesini yapın. Güncellemesi bittikten sonra telefonunuzun ayarlar kısmından gece modu yazdıktan sonra ayar kısmından modu seçip Instagram karanlık modu kullanmaya başlayın.

IOS için; Gece modunu aktifleştirdiğinizde sanki temanız değişmiş gibi olacaktır. Ayrıca bu özellik sayesinde özellikle akşam telefonunuza gözleriniz yorulmadan bakabileceksiniz.

Karanlık Modu Etkinleştirmek İçin;

Ayarlar>Genel>Erişebilirlik>Ekran Kolaylıkları>Renkleri Tersine Çevir>Akıllı Tersine Çevir adımlarını takip ederek karanlık modu etkinleştirebilirsiniz. Telefonunuzu tekrar normal moda dönüştürmek için aynı adımları uygulayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    BİR YORUM YAZ