Delta Finans

İnstagramdan nasıl para kazanılır?

İnstagramdan nasıl para kazanılır?

instagramda nasıl para kazanılır , sizin için araştırdık.İnstagram ilk çıktığı zamanlarda görsele dayalı bir paylaşım sitesiydi. ınstagram kullanıcıları yalnızca fotoğraf paylaşabiliyordu, ilk başlarda direct message kategorisi bile bulunmayan instagram isimli uygulama zamanla büyük gelişimler göstermeye başladı.

7 saniyelik videoların paylaşıldığı Vine isimli paylaşım sitesinin popülerleşmeye başlaması ile birlikte instagram kendi bünyesine 15 saniyelik video ekleme özellğini getirdi.

İnstagramdan nasıl para kazanılır?

Artık instagram sadece fotoğraf paylaşım sitesi olmaktan çıkmış ve ismini daha fazla duyurmaya başlamıştı. Zamanla daha da büyük gelişmeler kazanan uygulama maddi kazanç için oldukça uygun bir ortam haline geldi. Küçük ya da büyük işletmeler kendi ürünlerini burdan tanıtabiliyor ve satış gerçekleştirebiliyor.

Elbette İnstagram üzerinden para kazanmak için herhangi bir işletmeye sahip olmanıza gerek yok. Reklam ve iş birlikleri sayesinde de oldukça büyük kazançlar sağlanması mümkün hale gelen instagram para kazanmak isteyenler için ilk seçilen dijital platformlardan biri haline geldi.

Takipçi sayısı ve benzeri bazı kuralları bulunan instagram kazançları nasıl sağlanır instagramdan nasıl para kazanılır inceleyelim.

İnstagramdan Para Kazanma Yolları Nelerdir?

Instagramdan nasıl para kazanılır? Instagramdan para kazanma yolları neler diyorsanız yazımız tam da size göre! Işte instagramdan para kazanma yolları. Instagramdan para kazanmak artık hayal değil.

Kimi 500 tl kadar kazanırken kimi 2000’leri geçen miktarda kazanç sağlamaktadır peki instagramdan nasıl para kazanılır ve instagram üzerinden para kazanmanızı sağlayacak fırsatlar. Sizin için en uygun olan seçenek ya da seçenekleri uygulayarak kolaylıkla instagram üzerinden maddi kazanç elde edebilirsiniz.

Ürün Satabilirsiniz

Instagramdan nasıl para kazanılır? Ürün satabilirsiniz. Sanal dükkan tarzı dijital satışlar yoluyla instagram üzerinden para kazanmanız oldukça basit. Ucuza aldığınız ürünleri profiliniz üzerinden kitlenize ulaştırabilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

El emeği içerikli tagları kullanarak kendi üretiminiz olan bir ürünü ilgili kişilere ulaştırabilirsiniz. Ya da gerçekte de varolan dükkanınızda bulunan ürünleri profilinize yükleyerek daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz.

Adınızı daha fazla kişiye ulaştırmak için konuya uygun taglar, kampanyalar, çekilişler ya da reklamlardan yararlanabilirsiniz.

Reklam Alın

Instagramdan nasıl para kazanılır sorusunun bir diğer cevabı ise instagram hesabınız üzerinden reklam almaktır. Anlaştığınız herhangi bir işletmenin reklamını hesabınızda yayınlayarak takipçilerinize duyurmanız karşılığında belirli bir kazanç elde edebilirsiniz.

Lakin reklam alabilmek için bazı şartlara uygun olmanız gerekmektedir. Örneğin, takipçi sayınız yüksek ve bot ağırlıklı olmamalıdır. Milyonlara ulaşmamış olmanız bu işi yapamayacağınız anlamına gelmiyor elbette. Takipçi sayınıza göre size daha düşük teklifler sunulabilir ama yinede belirli bir kazanç elde edersiniz.

Eğer daha büyük reklamları ve kazancı hedefliyorsanız yapmanız gereken ilk şey takipçi sayınızı yükseltmektir.

Takipçi sayınızı yükseltmek için takip etkinliklerine katılabilir, daha çok tag kullanabilir, karşılıklı takip öneri davetlerine dahil olabilirsiniz, eğer yine de hedeflediğiniz takipçi sayısına ulaşamadıysanız yapılacak bir hamleniz daha var, o da takipçi satın almak, takipçi satın alırken ise, sitenin güvenilirliğine ve bot oranının yüzdesine dikkat etmelisiniz.

Hesabınız hacklenir ya da takipçileriniz unfollow atarsa hedefinize ulaşamaz ve büyük reklam kazançları elde etmeniz oldukça zor bir hale gelir.

Hesap / Takipçi Satarak

Instagram üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise takipçi ya da hesap satmaktır. Hesap satarken aracı olarak kar alabileceğiniz gibi kendinizin kastığı hesapları satarak tüm geliri sizde elde edebilirsiniz.

Takipçi satış siteleri kurarak kullanıcılara takipçi satarak büyük kazançlar sağlamanızda oldukça önemlidir. Elbette hesap ya da takipçi satışı yapacaksanız reklam vermeniz de büyük önem taşımaktadır. Adınızı duyurmalı ve takipçilerin güvenini kazanmalısınız.

Hangisi Size Göre?

Instagramdan nasıl para kazanılır sorusunu yanıtladık. Peki hamgi seçenek size hitap ediyor. Bazıları instagram üzerinden satış yapmayı tercih ederken bazıları zahmete girmeden reklam gelirleriyle kazanç elde etmek ister.

Eğer satış yapmak sizin için zor bir seçenekse  bu işe girmemeli diğer seçeneği tercih etmelisiniz. Dilerseniz iki yolu da uygular ve daha çok kazanç sağlayabilirsiniz. Hem ortak reklam sayesinde satışlarınızı arttırır kitlenizi büyütürsünüz hemde reklam geliri alırsınız.

Tamamıyla size kalan bu tercihin olumlu sonuçlanması için sabırlı da olmanız gerekmektedir. Instagramdan para kazanmak birden ve hızlıca olacak bir iş değildir. Kazancınız zamanla büyüyecektir, oldukça sabır isteyen instagramdan para kazanmak zamanla çok büyük karlar sağlamaktadır.

Sabırlı Olun

Takipçi sayınızın yükselmesi, müşteri ve iş ortağı bulmanız çok zaman isteyecektir. Birden büyük kazançlar sağlamak mümkün olmamakla birlikte risklidirde. Sabırlı olarak instagramdan nasıl para kazanılır öğrenmeli tüm inceliklerini kavramalısınız.

Edinmiş olduğunuz bu bilgileri planlı ve doğru bir şekilde uygulamalı ve zamana bırakmalısınız. Örnek aldığınız bazı kullanıcılarından bu yollardan geçtiğini unutmayın. Zamanla instagramdan para nasıl kazanılır öğrenecek ve büyük kazançlar sağlayacaksınız.

Analiz Etmeyi Öğrenin

Rakipleriniz nasıl bu kadar büyüyebildi? Neler yaptılar? Satışını yapacağınız işlerin en karlı yolları neler? Ve daha nicelerini araştırmalısınız. Instagramdan para nasıl kazanılır sorusunun cevapları arasında iyi bir araştırma yapmakta bulunmaktadır.

Satış yapın ya da reklam alın hangi yolu tercih ederseniz edin ama mutlaka araştırma yapın. Araştırmalarınızdan edinmiş olduğunuz bilgiler size izlemeniz gereken yolları ve kazanç sağlamanın anahtarını gösterecek.

Hata yapmak istemiyorsanız gerçekten iyi bir araştırmacı ve gözlemci olmalısınız. Elde ettiğiniz tüm bilgileri analiz edin ve neler yapacağınızı kararlaştırıp işe başlayın.

Kalitenizden Vazgeçmeyin

Daha düşük bütce ile yüksek kazanç hedeflemeniz normal, lakin fazla ucuza kaçarak takipçilerinize kusurlu ürünler göndermemelisiniz. Unutmayın ki instagramdan nasıl para kazanılır sorusunun cevapları içinde kaliteli olun uyarısı vardır.

Kalitesiz ürünleri pahalıya satarak tek seferlik bir kazanç elde etsenizde bu son kazancınız olabilir. Isminizi ve ürünlerinizi kaliteli olarak tanıtmalı ve bunu sürdürmelisiniz.

Takipçi Sayınız Önemli

Binlik bir hesaptan reklam ya da satış yapmanız neredeyse imkansızdır. Instagram üzerinden para kazanmayı hedefliyorsanız takipçi sayınızı yükseltmek ve takipçilerinizi korumak için büyük bir çaba harcamanız gerekir.

Takipçilerinizden unfollow almamak için hesabınızı vazgeçilmez bir hale getirmeli, takipçi çekmek için tag kullanımına önem vermelisiniz. Ayrıca instagram profiliniz eksiksiz ve bilgilendirici olmalıdır. Güvenilir bir profil çizmek en az gerçek hayatta olduğu kadar önemlidir.

Iş birliği yaptığınız kişiler ile ya da müşterileriniz ile iletişim kopukluğu yaşamamalı, elinizden geldiğince aktif olmalısınız. Iyi bir izlenim bırakmanız takipçilerinizi korumanızı ve yeni takipçileri çekmenizi sağlar.

Fırsatları Değerlendirin

Size gelen fırsatları mutlaka değerlendirin. Ilk gelen reklam tekliflerinden büyük kazançlar beklemeyin. Ilk tekliflerden düşük kazançlar elde etsenizde zamanla kazancınız yükselecektir.

Reklam almıyor yalnızca satış yapıyorsanız, ilk ürünleriniz indirimli ve kampanyalı olmalı. Ne kadar uygun fiyatlar ile başlarsanız o kadar dikkat çeker ve isminizi duyurursunuz.

Çekilişler yaparak hesap etiketlenmelerini talep ederek daha büyük kitleleri kendinize çekerek olası yeni müşterileriniz ile etkileşime geçmiş olursunuz instagramdan nasıl para kazanılır konusunda dikkat etmeniz gereken konuları ve önemli noktaları sizlerle paylaştık tüm adımları doğru bir şekilde uygulayarak instagramdan kolayca para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey sabırlı olmak

İnstagramdan Nasıl Para Kazanılır?
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. İlve dedi ki:

    Çok fazla takipçiniz olmalı, aksi halde biraz zor kazanırsınız. Ne kadar takipçiniz olursa reklam aldıkça o kadar çok kazanma şansınız artar. Düzenli paylaşımlar, yorumlara dönüşler ve etkileşim çok önemli. Verdiğiniz bilgiler altın niteliğinde, teşekkürler.

  2. Özgül dedi ki:

    Evcil hayvan hesabı açmıştım yıllar önce. Takipçi kasarak binlerce takipçiye ulaşmıştım. Bir süre sonra o hesabı çok güzel bir miktara sattım. Hesapla uğraşınca ve emek verince belli bir kitleye ulaşıyor. Yasal olmayan yöntemler kullanmadan ve yeterince emek verince o hesaptan gelir elde edebiliyorsunuz. Denenmiş ve verim alınmıştır. Tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZ