Delta Finans

Instagram Fenomeni Olmak

Instagram Fenomeni Olmak

Sosyal medyanın popülerliği her geçen gün artmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden takipçilerinizi arttırarak instagram fenomeni olmaksanıldığının aksine zor değildir. Adım adım sosyal medyada fenomen olmanın yolları.

  1. Düzenli Paylaşımlar Yapın: Kişisel ya da kurumsal hesabınız olsun fark etmez günlük olarak düzenli paylaşımlarda bulunun. Bu paylaşımlar kendinizi tanıtan fotoğraflar, videolar, günlük yaşantınız ya da firmanızı tanıtan fotoğraflar olabilir. Takipçilerinize kendinizi düzenli olarak hatırlatmış ve sizi tanımalarını sağlamış olacaksınız. Düzenli fotoğraf paylaşımı takipçi sayınızı da arttıracaktır.
  2. Profilinizi Güncel Tutun: Instagram profilinizde hakkınızda bilgiler yer alsın. 150 karakter sınırlaması olan bu alana kendinizi tanıtan bir yazı yazın. Bu yazı etkili ve hoş bir yazı olmalı.
  3. Hashtag Kullanın: Fotoğraf veya videolarınızda hashtag kullanımına dikkat edin. Kullandığınız hashtagler fotoğraf veya videonuzla alakalı olsun. Kullandığınız hashtagler #sun #istanbul #funny #love gibi kelimeleri içerebilir.
  4. Etkileyici Efekt ve Filtreler Kullanın: Fotoğraf ve videolarınızda takipçilerinizin ilgisini çekecek göze hoş görünen efekt ve filtreler kullanın. Kişisel fotoğraflarınız filtreleri kullanarak takipçi kazanabilirsiniz.
  5. Koljlar Hazırlayın: Instagramda kolaj oluşturma özelliği olmasa da kolaj oluşturabilmek için bir çok uygulama mevcuttur. . Instapic frames, Photo Shaper, Collage Maker, Pic Collage gibi uygulamalarla dikkat çekici görseller oluşturabilirsiniz.
  6. Paylaşımları Beğenin: Instagram’da kullanıcıların fotoğraf ve videolarını beğenip yorum yapın. Bu sayede hem etkileşimde olacaksınız hem de görünürlüğünüz artacaktır.
  7. Sosyal Ağlardan Destek Alın: özelikle Facebook ve Twitter uygulamasını aktif halde kullanın. Instagram hesabınızda paylaştığınız gönderileri bu sosyal ağlarda da paylaşın. Instagram hesabınıza bağlantılar verin. Böylelikle Facebook takipçileriniz Instagram hesabınızı da takip edecek. Bu adımları uygularsanız instagram fenomeni olmak kolay olacak.
  8. Önerilen Kullanıcılar: Instagram tarafından önerilen kullanıcıları takibe alın. Önerilen kullanıcılar sizin alanınıza uygun kullanıcılar olacaktır. Instagram profiline girdiğiniz kullanıcının ekrandaki çark simgesine tıklayarak takip isteği gönderebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişilerin çoğunluğu sizi geri takip edecektir.
  9. Paylaşım Zamanları: fotoğraf veya video paylaşırken kullanıcıların sosyal medyada aktif oldukları ve çok zaman geçirdikleri saatleri tercih edin. Mesai saatleri dışında ya da hafta sonu olabilir.

Belirtilen 9 adımı uyguladığınız takdirde takipçi sayınız artacak, takipçileriniz size ilgi göstermeye başlayacaktır. Bu adımları izleyerek instagram fenomeni olmak çok kolay hale gelecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ