Delta Finans

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Instagram’ı dondurma işlemi, genel olarak profilinizi silmek anlamı taşımamaktadır. Belirli bir süreliğine herkes den hesabınızı gizlemek Instagram dondurma işlemidir. Ayrıca, hesabınız tekrar giriş yapmanız halinde; yeniden aktif hale gelerek Profilinizi görüntülenmeye başlayacaktır. Peki, İnstagram hesabı nasıl dondurulmaktadır;

  • Profilinize gelerek, sağ üst bölümdeki Profili düzenlemeyi seçin,
  • Gelecek ekran üzerinde aşağı doğru ilerleyin ve sağ alt bölümde görebileceğinizi “Hesabımı geçici olarak dondur” ya da “ hesabımı geçici olarak kapat” seçerek ilerleyin.
  • Ekranda size hesabınızı neden kapatıyor olduğunuzu soran bir soru çıkacaktır. İlgili menüden bir seçim yaparak, kapatma nedeninizi seçmelisiniz. Ve ardından şifrenizi girin.
  • Hesabı geçici olarak kapata dokunmanız ile Instagram dondurma işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Instagram dondurma işlemi mobil uygulamanız üzerinden yapabileceğiniz bir işlem değildir. Web üzerinden ya da mobil üzerinden tarayıcı ile açacağınız sayfa ile hesabınıza ulaşıyor olmanız ve tüm bu bahsedilen adımları o tarayıcı üzerinden gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Instagram Dondurma Nasıl Olur?

İnstagram dondurma işlemi, geri dönüşü olmayan bir işlem değildir. İşlemin gerçekleştirilme amacı Profilinizi fotoğraflarınızı ya da paylaşımlarınızı tamamen silmek yerine, geçici olarak dondurma işlemiyle dilediğiniz zaman kullanıcı adı ve şifrenizi girerek yeniden kaldığınız yerden devam edebilme hakkı ve olanağı size sunmaktadır.  

Geçici kapatma işlemi de denilen ınstagram dondurma işlemi, detayları verilse de dünya üzerinde birçok kişinin kullanmaktan keyif aldığı bir uygulama olmakla birlikte çevresel faktörler ve baskılar sonucu bazı durumlarda instagram dondurma işlemini kullanmaktadır.

Aynı işlem hesap silme olarak da sistem üzerinde yer almaktadır. Eğer tamamen silme niyetindeyseniz hesabı silmeniz gerekmektedir. Ancak bir süre sonra dönüş yapacaksanız o zaman instagram dondurma işlemini kullanarak adımları takip etmelisiniz. Geçici hesabınızı dondurmanız halinde herhangi bir zaman diliminde yeniden kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi girmeniz halinde kaldığınız yerden tüm profiliniz ile sosyal medya günlüğünüze devam edebileceksiniz ancak hesap silme durumu oldukça farklıdır. Bu adımı seçmeniz ile bir kez daha o mail adresi ile aynı hesabı açmanız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle, hesap dondurma işlemleri yapılırken doğru adımları takip etmek gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ