Delta Finans

En iyi para biriktirme yöntemi

En iyi para biriktirme yöntemi

En iyi para biriktirme kısıtlı imkanlarla geçinmeye çalışan herkesin hayali. Gelirleri farklı miktarlarda olan herkes para biriktiremediğinden ve hayallerini gerçekleştiremediğinden şikayetçi. Peki en iyi para biriktirme yöntemi nedir? Nasıl para biriktirebiliriz?

  1. Harcamalarınızdan Tasarruf edin

Aylık harcamalarınızdan kira, cep telefonu faturası, internet, doğalgaz, elektrik gibi tasarruf ederek bu parayı biriktirmeniz mümkün. Bu faturalara sebep veren hizmetleri kullanırken dikkatli olun. Online üyeliklerini gözden geçirin. Film ve dizi platformları, müzik, oyun üyelikleri gibi aboneliklerinizi gözden geçirin. Son birkaç aydır kullanmadığınız bir aboneliğiniz varsa iptal edin. Aracınız varsa yakıt tüketimi de en çok dikkat etmeniz gereken harcamalardan. Mümkünse toplu taşıma kullanmaya çalışın.

  • Bir Banka Hesabı Açın

Biriktireceğiniz paranın ay sonunda maaşınızdan kalmasını beklemek yerine maaşınızı aldığınız gün birikim için hedeflediğiniz miktarı ayırın ve bir banka hesabı açarak oraya yatırın. Birikim yapacağınız banka hesabı sadece birikim için olsun. Maaş hesabınız olmasın. Bu sayede birikim hesabınızı ayırmış ve kullanmamış olacaksınız. Birçok bankanın birikim yapmak isteyenlere özel kampanyaları var bu kampanyalarda faydalanabilirsiniz. Bankada paranızı biriktirmek en iyi para biriktirme yöntemi arasındadır. Birikimlerinizi evde tutmayı düşünmeyin. Güvenlik açısından uygun değildir.

  • Ek Gelir Kazanabileceğiniz İşlere Bakın

Ek gelir getiren işlerde çalışmak en kolay para biriktirme yöntemi olarak bilinmektedir. Freelance ya da part time işler yapabilirsiniz. Böylece hedeflediğiniz birikim miktarına ulaşmanız kolay olacaktır. Part time iş yapabilmek için bir sürü fırsat vardır. Bu fırsatları iş ilanlarını inceleyerek yakalayabilirsiniz.

En iyi para Biriktirme yöntemlerini deneyin

Biriktirdiğiniz parayı her ne sebeple olursa olsun hedefinize ulaşana kadar harcamayın. O para yokmuş gibi davranın. Eğer bir kere harcarsanız para biriktirme motivasyonunuzu kaybedebilirsiniz. Eğer kendinize bu konuda güvenmiyorsanız, güvendiğiniz bir yakınınıza paranızı emanet ediniz.(Aman çok güvendiğiniz biri olmasına dikkat edin).

  • Yatırım Yapın

Birikimlerinizi nakit para olarak bekletmek yerine küçük yatırımlar yapın. Altın ya da döviz alabilirsiniz. Altın ya da döviz hangi yatırım aracını seçeceğiniz ile ilgili internette yapacağınız küçük bir araştırma ile bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz. Son olarak önerim en iyi para biriktirme yöntemi hedef belirleyerek, karar vermektedir. hedefinizi belirleyip, amaçlarınıza ulaşana kadar çaba gösterin. Siz yaparsınız!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ