Delta Finans

Ara Dönem Ödemeli Katılma Hesabı Nedir?

Ara Dönem Ödemeli Katılma Hesabı Nedir?

Katılım bankalarında paralarını değerlendirme isteyenler ara dönem ödemeli katılma hesabı nedir sorularını sormaktadırlar. Aslında ara dönem kar payı ödemeli katılma hesabı olarak bilinmektedir. Vade olarak 372 gün vadeli olarak açılabilen bir hesaptır. Kar payı ödemesi, sizin tercihinize göre değişebilmektedir. Bu süreçlerle ilgili olarak dönem sonu tercih edilebileceği gibi aynı zamanda 1 aylık, 3 aylık veya da 6 aylık seçenekler ile yapılabilecektir. Birikimlerinizi ne kadar uzun vadede değerlendirirseniz o kadar çok kazanca ulaşma şansına sahip olursunuz. Burada daha yüksek kar payı avantajı sizlere sunan bir sistemdir. Bunları tercih edebilirsiniz. Bu şekidle de istediğiniz sonuca ulaşmış olursunuz.

Ara Dönem Kar Payı Ödemeli Hesap Avantajları Nelerdir?

Ara dönem ödemeli katılma hesabı nedir konusunda öncelikle avantajının yüksek kar payı olarak sunduğunu söyleyebiliriz. Açılış bakiyesi baz alınarak iki farklı hesap türü sunulmaktadır. Biri yatırım bir alternatif yatırım hesabı olarak bilinmektedir. Bir vade döneminde açılış sistemini göz önünde bulundurularak iki defa çekim yapılabilmektedir. Klasik katılma hesabınızın içerisine attığın yapılabilmesi için ara dönemde oluşacak olan kar payı dikkate alınacaktır veya cari hesabın var olduğu sistem içerisine aktarılması sağlanabilir. Uzun vadeli bir hesaptır. Yüksek avantajı sağlamaktadır. Aynı zamanda da stopaj oranı oldukça düşüktür.

Ara Dönem Ödemeli Katılma Hesabı Nasıl Açılır?

Ara dönem ödemeli katılma hesabı nedir konusunu idrak ettiğimiz gibi nasıl açılması gerektiği hakkında bilgi verelim. Katılım bankaları, Türkiye’de son zamanlarda ön plana çıkarken Ziraat katılım da bu anlamda da farklı değerlerde sizlere yardımcı olmaktadır. Ziraat katılım üzerinden bu işlemlerin rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için öncelikli olarak yapmamız gereken hesap açtırmak olacaktır. Hesabınıza işlemlerinizi tanımlayabilirsiniz. Hesabınız üzerinden evrakarınızı bu hesaba aktarılmış, internet üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Mobil şubelerden ve internet üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirme şansına sahip olursunuz. Bunların yanı sıra eğer herhangi bir hesabınız yoksa öncelikli olarak hesap banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Bankada gerekli işlemleri yaparak sizler de hesap açılış işlemini yapabilirsiniz. Buradan mevduatlarınızı da rahatlıkla değerlendirebilirsiniz. Böylece daha rahat bir şekilde hareket etme şansınız olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ